Najpiękniejsze górskie szlaki w Polsce!

Polska jest krajem o bardzo zróżnicowanym krajobrazie. Znaleźć tu możemy nie tylko przepiękne pasma górskie, lecz także liczne i równie majestatyczne jeziora. To właśnie nasze góry cieszą się jednak ogromną popularnością wśród turystów z całego świata – wszystko za sprawą bogatej przyrody, licznych szlaków umożliwiających piesze wędrówki czy ośrodków wypoczynkowych. To właśnie na górskich szlakach się skupimy i przedstawimy te, na które warto jest się wybrać!

Wyżyna Krakowsko – Częstochowska.

Pierwszym szlakiem na naszej liście jest Szlak Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Szlak ten ma długość około 100 kilometrów i przebiega przez wspomnianą wyżynę, która jest jednym z najpiękniejszych regionów w całej Polsce. Szlak prowadzi obok wielu historycznych miejsc, takich jak zamki i klasztory, a także przez jedne z najpiękniejszych lasów w kraju.

Orla Perć.

Jeśli szukasz krótszego szlaku, możesz wybrać trasę Orlą. Szlak ten ma długość około 4 km i przebiega przez Tatrzański Park Narodowy. Szlak Orla jest jednym z najpopularniejszych szlaków w Polsce i prowadzi obok wielu pięknych górskich jezior i lasów, niewątpliwym smaczkiem jest również to, że będziesz miał okazję do bezpośredniej więc styczności z dziką przyrodą. Niestety, będziesz potrzebować nie lada sprawności fizycznej, ponieważ szlak ten uznawany jest za jeden z najtrudniejszych w całej Polsce.

Podkarpacki Szlak Etnograficzny.

Jeśli chcesz poznać polską wieś, powinieneś wybrać się na Podkarpacki Szlak Etnograficzny. Pod tym mianem kryją się tak naprawdę takie szlaki, jak Śladami Fredry, Szlak Papieski, Szlak Gniazd Lubomirskich i wiele innych. Wszystkie te szlaki wiodą pomiędzy istnymi perełkami dawnej, podkarpackiej kultury i ich śladów.