Najciekawsze zabytki w Polskich górach!

W polskich górach znajdują się jedne z najciekawszych i najpiękniejszych zabytków w kraju! Od wspaniałych zamków i pałaców po baśniowe wręcz górskie wioski – w tych malowniczych regionach jest wiele do zobaczenia i do zrobienia. Oto kilka z najpopularniejszych atrakcji i zabytków, które można znaleźć w polskich górach.

Dom pod Jedlami.

Dom pod Jedlami jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Zakopanem. Został zbudowany w 1897 r. dla rodziny Pawlikowskich, a zaprojektował go Stanisław Witkiewicz – będący prekursorem i promotorem stylu zakopiańskiego w architekturze. Do dziś Dom pod Jedlami uważany jest za jego najlepsze dzieło, a sam architekt uważał go za swoje najwybitniejsze osiągnięcie. Dom położony jest w samym sercu Zakopanego, u podnóża Gubałówki – dotarcie do tego miejsca jest niezwykle proste, konieczne jest jednak zapoznanie się dokładnymi informacjami na temat godzin jego otwarcia i możliwości zwiedzania.

Kościół świętej Katarzyny w Nowym Targu

Kościół św. Katarzyny w Nowym Targu jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego, kto odwiedza miasto. Pierwsze wzmianki o tymże kościele pochodzą z 1326 r., co czyni go jednym z najstarszych w okolicy. Obecny kościół parafialny, jaki możemy aktualnie podziwiać, został jednak ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego w 1340 r. Ten sam władca obdarzył parafię św. Katarzyny dwoma łanami ziemi. Kościół jest pięknym przykładem architektury średniowiecznej i warto poświęcić trochę czasu na zwiedzanie zarówno jego wnętrza, jak i otoczenia.