Wakacje na Teneryfie. Góry Anaga

Góry Aanaga to magiczna kraina, którą Teneryfa może oczarować każdego z nas. Co sprawia, że wycieczki po tych górach cieszą się coraz większą popularnością? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Góry Anaga to jeden z najstarszych rejonów, jakimi może nas oczarować Teneryfa. Ten masyw górski powstał około 7 milionów lat temu i do dziś urzeka wyjątkowym charakterem. Ich wyjątkowość sprawiła, że w 2015roku zostały one uznane za Rezerwat Biosfery UNESCO.

Góry te w północno-wschodniej części wyspy, a położenie w pobliżu takich miejscowości, jak Santa Cruz de Tenerife oraz San Cristóbal de la Laguna ułatwi nam w znacznym stopniu planowanie wycieczek po ich terenie. A co koniecznie powinniśmy zobaczyć w Sierra de Anaga?

Wśród tych atrakcji, jakimi mogą nas oczarować Góry Anaga, na szczególne wyróżnienie zasługuje Park Krajobrazowy Anaga. Zajmuje on powierzchnię około 14500 ha, a na jego terenie nuda nikomu z nas nie zagrozi. Małe, ukryte w górach osady oraz tak wspaniałe punkty widokowe, jak Mirador Cruz Del Carmen to atrakcje, które każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. Góry Anaga kuszą też bogatym światem fauny i flory, a wycieczki po ich terenie mogą się okazać nie lada gratką dla turystów zafascynowanych ornitologią. Ptaki zajmują tu bardzo ważne miejsce, a wprawni obserwatorzy mogą tu dostrzec wiele bardzo rzadkich gatunków. Do tego dochodzi tak wspaniała przygoda, jaką jest możliwość wędrowania pośród reliktów lasów wawrzynowych, które 20 milionów lat temu porastały afrykańskie wybrzeża oraz tereny Wysp Kanaryjskich. Dziś są przyrodniczymi ciekawostkami, którym należy się wyjątkowa ochrona.