Góry Skaliste: magiczny skrawek świata

Są jednym z najpiękniejszych pasm górskich na świecie i dumą USA. Góry Skaliste to moc legend i opowieści o dzielnych traperach. To dzika sceneria, wspaniała przyroda oraz moc atrakcji, dzięki którym wycieczki po ich terenie stają się niezwykłym przeżyciem. Czym mogą oczarować nas Góry Skaliste? Jakie obszary tego magicznego pasma górskiego zasługują na szczególne wyróżnienie?

Góry niezwykłe

Na czym polega magia Gór Skalistych? Dlaczego to właśnie one stały się jednym z symboli USA? Bo to niezwykle piękny region, który zachwyca przyrodniczym bogactwem, unikalną scenerią oraz dzikością. Wycieczki po Górach Skalistych to idealne rozwiązanie dla tych, którzy na łonie natury chcą aktywnie spędzić czas. Kuszą tutejsze parki narodowe, w gronie których znajduje się słynny park Yellowstone. Zachwyca wspaniała sceneria, którą wypromowała seria filmów o dzielnych traperach, wędrujących w XIX wieku przez Góry Skaliste w poszukiwaniu lepszego życia. Jak dziś turyści spędzają czas w tych wyjątkowych górach? Jakie punkty są najczęściej wybierane jako cel wycieczki o typowo turystycznym charakterze?

Park Yellowstone i jego atrakcje

Park Yellowstone stanowi najbardziej atrakcyjną część Gór Skalistych, znany jest jednocześnie jako najważniejszy park narodowy na terenie USA. Dlaczego? Bo ma on niepowtarzalny charakter, a dodatkowo jest najstarszym parkiem narodowym na całym świecie. Park Yellowstone to blisko 900 ha powierzchni. Na tym obszarze można ujrzeć potężne gejzery, wspaniałe gatunki zwierząt oraz wypocząć nad górskimi jeziorami. Nie brak tu specjalnych punktów, które powstały z myślą o turystach chcących wypoczywać w otoczeniu dzikiej natury. Miejsca na piknik oraz pole kempingowe zachęcają to pobytu na terenie parku, a nad bezpieczeństwem turystów i przyrody czuwają tu specjalnie wyszkoleni strażnicy.

W krainie lodowców

USA i Góry Skaliste to nie tylko piękne lasy i polodowcowe jeziora. To również lodowce, z które stały się głównymi atrakcjami jednego z tutejszych parków narodowych. Park Narodowy Lodowców, bo o nim mowa, stanowi wyjątkową część Gór Skalistych. Ostre turnie, górskie jeziora wyróżniające się niezwykle czystą wodą oraz zapierające dech w piersi krajobrazy – oto walory, które uczyniły ten park jedną z największych atrakcji na terenie Gór Skalistych. Wędrówka w tak pięknym otoczeniu oraz możliwość podziwiania coraz rzadszych lodowców to wielka przygoda dla każdego miłośnika wysokogórskich atrakcji.

Wędrówka przez Grand Teton

Grand Teton to kolejny skrawek Gór Skalistych, który zachwyca swym pięknem. Tu, pomiędzy malowniczymi lodowcami, można podziwiać górskie pejzaże i cieszyć się wypoczynkiem w niezwykłej scenerii. Grand Teton to malownicze pasma górskie, urocza dolina rzeki Snake oraz ciekawy świat fauny i flory. W czasie wycieczki po tutejszym parku przyrody można się spotkać z łosiami, bobrami, żurawiami czy też z bielikami amerykańskimi. Niezwykłym doświadczeniem może się też okazać spotkanie z niedźwiedziem czarnym, który na terenie gór Teton znalazł dla siebie dogodne warunki pobytu. Dzika przyroda oraz dobre zagospodarowanie parku sprawiają, że jest on bez wątpienia miejscem atrakcyjnym dla turystów.

Amerykańskie parki narodowe stanowią wyjątkowo atrakcyjną grupę atrakcji turystycznych. Te, z którymi można się spotkać na terenie Gór Skalistych, są wyjątkowo kuszącymi miejscami dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Choć każdy z nich ma swą specyfikę, łączą je piękne krajobrazy oraz bogaty świat fauny i flory. To dzięki nim Góry Skaliste stały się jednym z najpiękniejszych zakątków USA oraz rejonem, na teren którego wycieczki z całego świata zaglądają wyjątkowo chętnie.