Trekking – najprzydatniejsze rzeczy, które warto mieć ze sobą

Coraz częściej możemy spotkać się ze słowem trekking, najczęściej podczas poszukiwania nowego obuwia sportowego lub outdoorowego. Trekking jest niezwykle popularną formą aktywności fizycznej – co jednak kryje się za tą nazwą? W najprostszym wytłumaczeniu – jest to nic innego, jak rodzaj sportu, który polega, najczęściej, na wędrowaniu w trudnych warunkach, zarówno klimatycznych, jak i terenowych. Zazwyczaj trekking związany jest z górami, nie jest to jednak odgórnie ustalone, ponieważ sport ten uprawiany może być tak naprawdę w dowolnym terenie. Bez względu na to, czy jesteś początkującym pasjonatem trekkingu, czy też ta forma aktywności fizycznej nie jest Ci obca – podpowiemy, jakie rzeczy koniecznie warto jest za zabrać ze sobą na trekkingową wyprawę.

Sprzęt pozwalający rozpalić ognisko.

Trekking w większości przypadków odnosi się do wypraw, które nierzadko trwać mogą nawet kilka dni. Trzeba być więc odpowiednio przygotowanym na przetrwanie tak sporej ilości czasu, zwłaszcza podczas zimnych nocy pod gołym niebem. O czym więc pamiętać? Oczywiście, że o ognisku – ogień nie tylko zapewni nam ciepło, lecz także skutecznie odstraszy dzikie zwierzęta. Z tego względu koniecznie wyposażmy się w odpowiedni sprzęt i akcesoria, które pozwolą nam rozpalić ognisko.

Dodatkowa odzież ochronna.

Jak trekking, to najczęściej – choć nie zawsze – góry. A w górach, jak wiadomo, pogoda bywa niezwykle zmienna. Dodatkowa para spodni i kurtka przeciwdeszczowa okażą się więc niezbędne.

Powerbank.

W dzisiejszych czasach jesteśmy w ogromnym stopniu uzależnieni od różnego rodzaju sprzętów elektronicznych, takich jak smartfony. Nie oznacza to jednak, że to negatywny aspekt – wręcz przeciwnie. Smartfon pozwala na natychmiastowy kontakt, w tym ze służbami ratowniczymi na wypadek niespodziewanego zdarzenia. Koniecznie zabierzmy więc pojemny powerbank umożliwiający nam naładowanie naszego urządzenia i pozostaniew kontakcie ze światem.