Mniej uczęszczane szlaki. Dla wszystkich tych, którzy pragną zaznać spokoju

Polskie góry są niezwykle urokliwe, toteż nie dziwi, że cieszą się ogromną popularnością zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Tak jak zimą chętnie wybieramy się do nich celem uprawiania zimowych sportów, tak latem ruszamy na liczne szlaki. Niektóre z nich są jednak na tyle oblegane, że zaznanie ciszy i spokoju jest czymś wręcz niemożliwym. Jeżeli uwielbiasz wycieczki w góry, a jednocześnie zależy Ci na tym, by nie spotykać co minutę innych podróżników – podpowiemy, na jakie mniej uczęszczane szlaki warto się wybrać.

Wrota Chałubińskiego.

Popularność większości górskich szlaków wynika nie tylko z majestatycznych krajobrazów czy urokliwej natury, lecz głównie z faktu, że są one relatywnie łatwe do pokonania. Jeżeli jesteś nieco bardziej zaprawionym w górskich wycieczkach turystą, koniecznie wybierz się do Wrót Chałubińskiego. Znajdują się one pomiędzy Morskim Okiem i Doliną Pięciu Stawów. Ze względu na to, że jest to stosunkowo trudny szlak – raczej nie natrafimy, przynajmniej nazbyt często, na wielu śmiałków.

Dolina ku Dziurze.

Jest to dolina położona w Tatrach, która liczy sobie powierzchnię ponad 85 hektarów. Niestety, znajdujący się tam szlak jest jednak o wiele krótszy, gdyż ma niewiele ponad półtora kilometra długości. Zdecydowanie warto wybrać się do tej doliny. Dlaczego? Choćby ze względu na to, co czeka nas na końcu szlaku. A jest to przepiękna jaskinia Dziura, z którą związane są liczne i ciekawe legendy. W Dolinie ku Dziurze płynie również potok, który można pokonać za pomocą kajaku.