Najpiękniejsze górskie szczyty w Polsce

Polska jest niezwykle zróżnicowanym pod względem krajobrazowym, krajem. Na jego terenie znajdziemy licznie rozsiane, przede wszystkim na mazurach, jeziora, przylegające do północnej części kraju Morze Bałtyckie, czy wreszcie góry. Te ostatnie nie są może najbardziej monumentalne, jednak z całą pewnością urokliwe i jedyne w swym rodzaju. Nie dziwi więc, że corocznie to właśnie polskie góry ściągają do siebie rzesze turystów z całego kraju. Jeżeli planujesz wycieczkę w góry, podpowiemy, jakie szczyty zasługują na szczególną uwagę.

Giewont.

Jak góry, to Giewont – to właśnie ten szczyt nieodłącznie kojarzony jest z Polskimi górami. Giewont jest jednym z najpopularniejszych górskich szczytów, a przy tym – istna wizytówką Zakopanego.

Kościelec.

Ten szczyt położony jest w Dolinie Gąsienicowej w Tatrach. Mierzy aż 2155 metrów nad poziomem morza, co czyni go jednym z najwyższych górskich szczytów w Polsce. Kościelec po raz pierwszy zdobyty został dopiero w 1845. Jest to niewątpliwie jeden z najbardziej urokliwych szczytów Polsce, nie dziwi więc, że jest często i gęsto oblegany przez licznych turystów.

Tarnica.

Na tym zestawieniu niewątpliwie nie mogło zabraknąć Tarnicy, która jest najwyższym szczytem rozsławionych na całą Europę Bieszczad. Na Tarnicy przyjdzie nam nie tylko podziwiać przepiękne krajobrazy, lecz także zapoznać się z dziką przyrodą Bieszczad i panującym tam spokojem, którego próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Kasprowy Wierch.

Oprócz Giewontu również i Kasprowy Wierch jest obowiązkowym wręcz przystaniem każdego turysty, który wizytuje w Zakopanem.