Jakie atrakcje turystyczne w Zakopanem warto zobaczyć?

Jednym z najbardziej znanych miejsc, do którego udaje się duża ilość turystów to Zakopane. Jest oblegane szczególnie przez miłośników wędrówek i gór. Popularne, ikoniczne i malownicze miasto, które zachwyca również zagranicznych gości. W tym artykule znajdziecie kilka fantastycznych miejsc, które warto odwiedzić podczas wycieczki.

Giewont

Jest to najwyższy szczyt w Tatrach Zachodnich. Przyciąga ciekawość turysty ze względu na legende, która odnosi się do kształtu tego pasma, które przypomina sylwetkę śpiącego rycerza. Według tej legendy rycerz ma powstać w obliczu niebezpieczeństwa Polski.

Morskie Oko

Piękny krajobraz Morskiego Oka to następny z cudów natury. Znajduje się na wysokości 1396 m.n.p.m., a wejście zajmuje około 2-3 godziny. Z tym miejscem wiążę się kilka legend. Jedna z nich opowiada o tym, że na terenie gór Tatr mieszkał Pan z córką. Mężczyzna chciał aby wyszła za Polaka, a nie pochwalał węgierskiego adoratora dziewczyny. Ojciec na czas wyprawy wojennej zamyka córkę w zakonie i grozi, że spotka ją kara za nieposłuszeństwo. Dziewczyna uciekła z zakonu, a życie które wiodła z chłopakiem było szczęśliwe. Do czasu powrotu ojca, który wpadł w gniew, a całe królestwo wraz z księciem zamieniło się w kamień. Można powiedzieć, że dziewczyna dosłownie wylała morze łez, ponieważ pogrążona w żałobie wypłakała swe oczy i tak powstało Morskie Oko, nazwane od nazwiska Pana i jego córki.

Krupówki

Ulica znajdująca się w centrum miasta i jest punktem obowiązkowym podczas pobytu w Zakopanem. Najsłynniejszy deptak w Polsce, najpiękniejszy w porze zimowej, wzdłuż którego znajduję się wiele punktów gastronomicznych, a także niezwykle ciekawe Muzeum Tatrzańskie. Można również skorzystać z przejażdżki dorożką, ciesząc się pięknym krajobrazem Giewontu, widocznego z tej ulicy.

Dom do góry nogami

Niedaleko Krupówek znajduję się dom do góry nogami. Jest to świetne miejsce szczególnie dla osób z dziećmi. Domek jest wyposażony, na brakuje w nim wrażeń i iluzji optycznych. Chodzisz tutaj po suficie, a twój mózg nieustannie płata ci figle próbując sprowadzić wszystko do poziomu i znanej mu perspektywy.

Tatrzański Park Narodowy

Jest to jeden z największych parków narodowych w Polsce, jego powierzchnia to aż 21164 ha. Na tej liście nie mogło zabraknąć tego miejsca. Na jego terenie znajdują się najwyższe polskie góry Tatry. Jest tu również wiele jaskiń, najbardziej znana Smocza Jama, trochę niebezpieczna, ale warta zobaczenia. Zastanawiasz się, gdzie pojechać na wakacje zimą? Na pewno Zakopane to świetny pomysł. Nie brakuje tutaj zapierających dech w piersiach krajobrazów, zielonych obszarów, a wielu ludzi odnajdzie tutaj błogi spokój.

Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa to miejsce idealne na rozrywke, relaks i odstresowanie. Znajdziemy tutaj stacje narciarską położoną na zboczu Gubałówki, jest także szkółka narciarska. Możemy również skorzystać z kąpieliska z wodami termalnymi. W pobliżu mieści się kilka miejsc noclegowych, punktów gastronomicznych oraz Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa.

Kuźnice

Przyjemna i wspaniała cząstka Zakopanego. Można zobaczyć tam wiele obiektów antropologicznych m.in. symboliczny grób nieznanego sługi, pomnik Władysława Hasiora Prometeusza, Księżówkę-dom episkopatu, a także wiele obiektów sportowych jak stadion lodowisko czy trasy biegowe. Warto wspomnieć, że wejście do Kuźnic jest bezpłatne.

A to tylko kilka z tych najbardziej znanych atrakcji, a jest jeszcze mnóstwo ciekawych miejsc pełnych pięknych krajobrazów, bogatej w historię czy ciekawe legendy. Miasto jest dumą dla polskiej kultury oraz skarbnicą wiedzy. Warto odwiedzić i zobaczyć, co ciekawego do zaoferowania ma Zakopane.