Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu ,,Jutrzenka” w Zakopanem

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu ,,Jutrzenka” znajduje się w zabytkowym drewnianym budynku, a w skład wystaw wchodzi malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie. Jest to przykład budowli w stylu zakopiańskim. Przez lata pełnił funkcję pensjonatu, siedziby organizacji młodzieżowych, a obecnie jest miejscem zajęć związanych ze sztuką.

Wakacyjna wystawa w Zakopanem

Warto przed wyjazdem w Tatry zainteresować się tym, czy to miejsce jest w ogóle czynne. Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu ,,Jutrzenka” w czasie wakacyjnym oferuje zwiedzającym obejrzenie darmowej wystawy z zakresu rzeźby, ceramiki i szeroko rozumianej sztuki. Bardzo ciekawym pomysłem jest to, że wśród eksponatów w tym miejscu znajdują się także przedmioty wykonane przez uczestników zajęć odbywających się w czasie trwania roku szkolnego. Prace dzieci i nastolatków są naprawdę zachwycające, przepiękne i warto zaopatrzyć się w nie na własność. Do dyspozycji zwiedzających przeznaczono pomieszczenia na parterze oraz piętrze. Jest to świetna okazja do poznania sztuki wykonywanej przez najmłodszych. Widać, że osoby, które zajmowały się tworzeniem rzeczy na późniejszą sprzedaż wkładały w to wiele pasji i wszystkie swoje umiejętności, które są doskonalone z każdym miesiącem.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

W trakcie roku szkolnego Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu ,,Jutrzenka” staje się miejscem, w którym odbywają się zajęcia dla chętnych dzieci i młodzieży. Uczestnicy warsztatów z pasją wykonują te przedmioty, które następnie w okresie wakacyjnym są sprzedawane turystom i mieszkańcom miasta. Jest to także doskonała okazja dla młodych ludzi, by dzięki zajęciom móc rozwijać swoją rękodzielniczą pasję. Szczególnie cenne jest to w przypadku kształtowania młodych ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą, czym chcieliby zajmować się w przyszłości. Dzięki podejmowaniu różnych zadań związanych ze swoją pasją mogą jeszcze lepiej poznać własne predyspozycje i rozwinąć przyszłe talenty. Bardzo cieszy fakt, że Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu ,,Jutrzenka” w trakcie roku szkolnego staje się miejscem, w którym jest to możliwe.