Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem to bardzo ciekawe miejsce, do którego warto się wybrać, jeśli wcześniej nie miało się okazji być w podobnej atrakcji. Bilet wstępu jest dość drogi, więc warto być przygotowanym na całkiem spory wydatek, który będzie wart swojej ceny.

Zdjęcia ze znanymi osobami

Robienie sobie zdjęć ze znanymi osobami staje się manią naszych czasów. Bardzo często chcemy mieć pamiątkową fotografię z jakimś aktorem, autorem książek, piosenkarzem, piłkarzem, czy gwiazdą Internetu. Nie da się zaprzeczyć temu, że takie wyjątkowe zdjęcia zajmują ważne miejsce w domowym albumie. Nie zawsze jednak uda się spotkać daną osobę osobiście. Idealnym pomysłem na takie spotkanie z przymrużeniem oka jest wybranie się m.in. do Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem. Na mapie Polski powstaje coraz więcej takich miejsc, które cieszą się sporym zainteresowaniem turystów. W większości z nich wystawy wyglądają jednak bardzo podobnie. Nie ma więc powodu, by odwiedzać je w nadmiernej ilości. Muzeum w tym mieście znajduje się przy głównej ulicy, więc nie sposób nie zauważyć go podczas poruszania się między pozostałymi atrakcjami.

Aleja Gwiazd

Na wystawie możemy zobaczyć gwiazdy kina, muzyki, sportu, polityki. W kompleksie jest możliwość skorzystania także za dodatkową opłatą z labiryntu luster laserowej galaktyki, strefy gier, czy papugarni. W salach możemy zobaczyć m.in. papieży, Marylin Monroe, najcięższego człowieka świata, czy Adama Małysza. Tematyka figur jest tutaj bardzo różnorodna. Są także postacie z seriali i bajek. Bez wątpienia istnieje możliwość robienia sobie pamiątkowych zdjęć z poszczególnymi woskowymi figurami. Przestrzeń między nimi jest jednak dość mała, więc bardzo często zdarza się, że chcąc uchwycić jedną z nich przypadkowo zahaczamy w kadrze o te, które znajdują się po obu jej stronach lub też innych zwiedzających, którzy robią sobie z nimi zdjęcia. Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem jest idealnym miejscem do tego, by przyjrzeć się w jaki sposób zostały wykonane figury woskowe i czy podobieństwo między prawdziwymi osobami a eksponatami jest faktycznie wiernie odwzorowane.

Podpisy przy eksponatach

Dodatkową zaletą odwiedzin Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem jest to, że przy każdym eksponacie znajduje się tabliczka z podpisem odnośnie tego, z kim mamy do czynienia oraz kilkoma informacjami o danej osobie. Wśród figur są oczywiście takie, których nie sposób nie rozpoznać, jednak zdarzają się też mniej znane osoby. Dodatkowo każdy ze zwiedzających ma inne zainteresowania, więc nie ma musu, by znać wszystkich odwzorowanych tam bohaterów. Świetnym pomysłem było połączenie Muzeum Figur Woskowych z innymi atrakcjami, które znajdują się również w tym budynku. Dzięki temu za jednym wejściem, ale oddzielnymi opłatami, można skorzystać z wielu atrakcji.