Przyrodnicze skarby USA: Północne Góry Kaskadowe

Czy Stany Zjednoczone mogą być krajem atrakcyjnym dla tych, którzy stawiają na wycieczki o charakterze wysokogórskim? Tak. Na terenie tego kraju nie brak górskich obszarów, które mogą okazać się idealnym miejscem dla miłośników górskich wypraw. By móc przeżyć niezwykłą przygodę w amerykańskich górach, wystarczy wybrać się na teren Północnych Gór Kaskadowych. Co warto wiedzieć o tym miejscu?

Północne Góry Kaskadowe w pigułce

Wysokie góry, piękne wodospady oraz malownicze trasy, które prowadzą u stóp potężnych wzniesień to walory, dzięki którym na terenie Gór Kaskadowych turystyka ma się doskonale. Nie brak tu miejsc, które sprzyjają miłośnikom jazdy na rowerze oraz tym, którzy chcą po prostu odpocząć w pięknym otoczeniu. Nie brak i takich tras, które są wyzwaniem dla aktywnych turystów i których pokonanie wymaga sporej kondycji. Wycieczki po tym terenie są dość proste w organizacji. Utworzenie tu w latach 60. XX wieku parku narodowego sprawiło, że Góry Kaskadowe pokryła dość gęsta sieć szlaków turystycznych oraz ścieżek dydaktycznych, dzięki którym można tu urządzać ciekawe i bezpieczne wycieczki. Co warto zobaczyć w ich trakcie? Jakimi atrakcjami mogą tu zachwycić turystów Stany Zjednoczone?

Park Narodowy Gór Kaskadowych i jego największe atrakcje

Park Narodowy Gór Kaskadowych to jedna z największych osobliwości stanu Waszyngton. Choć to miejsce ma niezwykły urok, wycieczki nie zaglądają tu zbyt często. Dzięki temu można cieszyć się tu górskimi wędrówkami oraz ciszą i możliwością bliższego kontaktu z naturą. Zachwycają tu górskie turnie, które wyróżniają się surowym charakterem. Pięknymi elementami krajobrazu są tu górskie jeziora oraz gęste lasy, z którymi kontrastują malownicze łąki o alpejskim charakterze. Ważną rolę zajmują tu również potężne szczyty, będące celami zorganizowanych wypraw. Mount Fury, czyli słynna Góra Wściekłości czy Mount Despair, czyli Góra Rozpaczy – oto szczyty, które już w XIX wieku stały się wielkim wyzwaniem dla miłośników górskich wypraw.
Gdzie warto się wybrać w czasie wycieczki po Górach Kaskadowych? Wielu emocji mogą dostarczyć wyprawy w dolinie rzeki Skagit. Jest ona chętnie odwiedzana przez miłośników ptaków, którzy obserwują tu bieliki w trakcie polowań na łososie. Miłośników lasów zachwyci z kolei specjalna trasa turystyczna, znana jako „Szlak Cedrów”. Inną atrakcją dla turystów jest tu Zapora Rosa oraz miasteczko Diablo, które może oczarować swą wyjątkową atmosferą. Wielu wrażeń może dostarczyć też pobyt na terenie rustykalnego ośrodka turystycznego, który cieszy się ogromną popularnością. To Ross Lake Resort – miejsce godne polecenia oraz atrakcyjny punkt wypadowy dla niejednej wycieczki w pobliskie góry. To również baza, którą chętnie odwiedzają miłośnicy wspinaczki. Dla nich wypoczynek przed daleką drogą jest przecież sprawą wyjątkowo ważną.

Choć dla wielu z nas Stany Zjednoczone to przede wszystkim wielkie miasta, warto pamiętać o ich najciekawszych parkach narodowych. Takie miejsca, jak Park Narodowy Gór Kaskadowych, to wyjątkowe zakątki. Wycieczki po takich pasmach górskich mogą każdemu dostarczyć wielu mocnych wrażeń, a jednocześnie dostarczyć turystom wielu cennych informacji na temat amerykańskiej przyrody.

One thought on “Przyrodnicze skarby USA: Północne Góry Kaskadowe

Dodaj komentarz