Ośrodki narciarskie w Austrii. Które z nich warto odwiedzić?

Austria to niewielki kraj w Europie Środkowej, którego większą część zajmują malownicze Alpy. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat to właśnie ten kraj stał się mekką sportów zimowych, ze szczególnym uwzględnieniem narciarstwa. Znajdziemy tam nowoczesne i świetnie zorganizowane ośrodki narciarskie. Które z nich jednak koniecznie musimy odwiedzić?

Hintetux

Hintertux w Austrii to pierwszy z ośrodków narciarskich, który warto rozważyć, jeśli planujemy swój zimowy wyjazd. Hintertux to niewielkie miasteczko, które zlokalizowane jest aż 1500 metrów nad poziomem morza. Spełnia ono rolę także dolnej stacji narciarskiej na Lodowcu Hintertux. Sam ośrodek narciarski na przestrzeni lat został wyposażony w nowoczesną infrastrukturę wyciągów i świetnie przygotowaną bazę noclegową. Wraz z pobliskimi ośrodkami w Dolinie Ziller możemy tam liczyć na ponad 540 kilometrów nartostrad- oczywiście podzielonych pod względem poziomu trudności. Samo miasteczko Hintertux może pochwalić się wieloma szkółkami narciarskimi i atrakcjami, które czekają na turystów.

Kufstein

Kufstein to kolejne, niewielkie miasteczko, które wchodzi w skład terenów narciarskich SkiWelt Wilder Kaiser- Brixental. Ten ośrodek narciarski uważany jest za jeden z bardziej klimatycznych i jednocześnie atrakcyjnych. Oferuje on dostęp do ponad 288 kilometrów nartostrad, a nowoczesna infrastruktura wyciągów- gondoli, wyciągów krzesełkowych oraz orczykowych- wywozi turystów na wysokość ponad 1869 metrów nad poziomem morza. W ośrodku narciarskim w Kufstein największą atrakcję stanowią nocne zjazdy na nartach w towarzystwie doświadczonych przewodników. To idealny ośrodek na zimowy wyjazd zarówno dla par jak i dla rodzin z małymi dziećmi.

Stubaital

Narty w ośrodku w Stubaital to przede wszystkim gwarancja świetnej zabawy. Dolina Stubaital zawsze pełna jest śniegu i atrakcji, które czekają na to, by z nich skorzystać. Niektóre punkty tego ośrodka znajdują się na wysokości aż 3210 metrów nad poziomem morza i można się tam dostać przy pomocy innowacyjnych wyciągów. Do naszej dyspozycji pozostanie także 144 kilometry świetnie przygotowanych nartostrad o różnym poziomie trudności.

Zillertal Arena

Zillertal Arena to drugi- zaraz po kompleksie SkiWelt- największy ośrodek narciarski w Austrii. To co wyróżnia ten ośrodek, to przede wszystkim jego nowoczesność. Ponad 450 kilometrów nartostrad wyposażonych jest w systemy wygładzania trasy i ewentualnego dośnieżania. Nie można pominąć bazy noclegowej oraz bogatej oferty SPA i Wellness, gdzie narciarze mogą się relaksować.

Pitztal

Narty w ośrodku w Pitztal to prawdziwe spełnienie zimowych marzeń. Cała dolina obfituje w malownicze krajobrazy, a także świetnie przygotowane nartostrady. Ośrodek ten może również pochwalić się ogromną ilością domków narciarskich i innych atrakcji. Dostępne są różnorodne wyciągi i szkółki narciarskie. Dla najmłodszych zaś- którzy nie przepadają za nartami- zostało przygotowane lodowisko i tory saneczkowe. Żaden z turystów nie będzie się więc w Pitztal nudził!

Więcej na ten temat znajdziesz na: https://nawakacje.eu.