Dlaczego warto jechać w góry

Każda osoba, która ma dobre zdrowie może spokojnie jechać w góry. Góry są terenem zróżnicowanym, są uniwersalne, a co za tym idzie wiele osób odnajdzie w nich swoją własną drogę. W góry warto pojechać nawet na weekend, ponieważ umożliwiają one obcowanie z naturą, odetchnięcie świeższym powietrzem, a może nawet zapoznanie kilku nowych osób. Oczywiście w góry nie trzeba jechać w samotności. Możesz wybrać się w góry ze znajomymi, a przy okazji spędzić miłe chwile na łonie natury, podziwiają piękne krajobrazy. Góry kojarzą się również z przezwyciężaniem siebie, własnych słabości, pozwalają mierzyć się ze sobą samym.

Góry sprawiają, że masz ochotę na przygodę, na to co przyniesie kolejny zaułek drogi, kolejny las i polna droga. Nigdy nie wiesz na jakie zwierzęta natrafisz, ani czy w pobliżu spotkasz źródło wody. Często w górach można spotkać strumienie i małe strumyki, które umilają podróż, chłodząc dłonie i pozwalając napić się ze świeżego źródła. To w końcu ze strumieni biorą się wszystkie wody mineralne. Wszystko to razem wzięte pozwala Tobie na oderwanie się od codzienności. Warto jechać w góry chociażby dla odprężenia, dla porzucenia zmęczenia, dla zmienienia estetyki widzianego obrazu – z szarych kamienic i betonowych ulic, na piękne zielone łąki i kolorowe skały górskich zboczy.

Góry są zalecane również w obliczu chorób depresyjnych, chandry czy przygnębienia. Warto czasami pozwolić sobie na odpoczynek i spokój na łonie natury. Gdzie szum drzew i lot ptaków nieopodal wodospadu i strumienia, pozwalają koić nerwy. Każda osoba, która czuje się w miarę na siłach może wybrać się na górskie szlaki i podążać aż do schroniska, by w kolejnym dniu wyruszyć w dalszą podróż.